Akcie

Novinky

Milujeme papier

Papier nás sprevádza každý deň. Je s nami, keď píšeme, tlačíme, čítame, kreslíme... viac...

Materica – papier inšpirovaný prírodou

 

 

 

 

Na prvý pohľad jednoduché, na dotyk naturálne drsné, ale zároveň mäkké, technicky vypracované a oplývajúce moderným prírodným šarmom – to sú kreatívne papiere z radu Materica.

Obsahujú 15 percent bavlnených vlákien, ktoré im dávajú mäkkosť a 40 percent dlhých vlákien chemickotermomechanickej celulózy (TCMP), vďaka ktorej majú vysokú tuhosť a závideniahodný volúmen 1,8 g/cm³. Ekologický „šmrnc“ im dodáva 20 percent recyklovaných vlákien a 25 percent FSC certifikovanej chemickej celulózy.

Uvedené vlastnosti predurčujú papiere Materica na výrobu krabičiek, obalov na dokumenty, prebalov publikácií, na pozvánky, pohľadnice, diplomy, firemnú komunikáciu, hlavičkový papier.

Fedrigoni – taliansky špecialista na vývoj a výrobu kreatívnych papierov prezentuje rad Materica prostredníctvom luxusného vzorkovníka. Ten zapôsobil na porotu German Design Awards natoľko, že mu udelila hlavnú cenu v kategórii tlačových médií. Jeho najvýraznejším dizajnovým prvkom je diera v knižnom bloku pripomínajúca kráter. Priťahuje pozornosť a prebúdza zvedavosť.

Po každom otočení listu vzorkovník zaujme novou farbou a novým nápaditým motívom. Vťahuje tým zákazníka do procesu vyhľadávania toho najlepšieho kreatívneho papiera pre dosiahnutie podnikateľského zámeru. Jeho tvorcovia pretavili svoj skvelý nápad, veľkú vášeň pre papier a neuveriteľný zmysel pre detail.

Papiere Materica sú vo formáte 72 x 102 cm, v 4 plošných hmotnostiach (120, 180, 250, 360 g/m²) a v 8 jemných prírodných farbách.

Štyri z ponúkaných farieb nájdete aj v novej kolekcii vzorkovníka Galéria kreatívnych papierov – Farby zeme: krémovú Matericu Limestone 250 g/m², hnedošedú Matericu Clay 250 g/m², kraftovo hnedú Matericu Kraft 250 g/m² a tmavo hnedú Matericu Pitch 360 g/m². Tieto 4 položky sú okamžite k dispozícii v sklade v Bratislave, pripravené vydať sa na cestu do tlačiarní na celom Slovensku. Kreatívne papiere režeme zdarma na požadovaný formát.